Kanal7 Facebook Kanal7 Twitter
Kanal 7 Anasayfa Kanal 7 Yayın Akışı Kanal 7 Reklam
 
           
 
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler Perşembe 23:55
  Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Genel Tanıtım Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Künye Bilgileri Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Özel Haberler Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler  Fragman Kanal 7 Anasayfa
 
HZ. MUHAMMED’İN NAMAZA VERDİĞİ ÖNEM ÖNDEN GİDENLER’DE ANLATILACAK

Ömer Döngeloğlu’nun sunduğu Önden Gidenler’de bu hafta; Hz. Muhammed’in namaza verdiği önem konuşulacak. Namazın İslam’daki yerine dikkat çeken Hz. Muhammed’in, namaza dair öğütlerinin ekrana taşınacağı Önden Gidenler’in bu haftaki konuğu ise 2002 Avrupa Kur’an-ı Kerim Okuma yarışması birincisi Hafız Fatih Dur olacak. Fatih Dur, izleyenlere benzersiz bir Kur’an-ı Kerim tilaveti sunacak.

İslam dininin önde gelen kişilerinin ve peygamberlerin yaşantılarının anlatıldığı ‘Önden Gidenler’de bu hafta, dinin direği olarak belirtilen namazın önemi ve Hz. Muhammed’in namaza verdiği değer konuşulacak. Namaz kılmanın insanın derecesini arttırdığını hadislerinde belirten Hz. Muhammed’in, etrafında namaz kılmaktan kaçanlara söylediği sözler Önden Gidenler’de izleyiciyle paylaşılacak.

Programda ‘Namaz, namaz kılan insanı ahirette nasıl savunur? Namaz kılarken nelere dikkat edilmelidir? Gece namazları neden önemlidir? Namaz bitince nasıl dua edilmelidir? Namazın dinin direği şeklinde nitelendirilmesinin sebebi nedir? sorularına yanıt verilecek. 2002 Avrupa Kur’an-ı Kerim Okuma yarışması birincisi Hafız Fatih Dur olacak. Fatih Dur ise Kur’an-ı Kerim tilavetiyle gönüllerin pasını silecek.

Ömer Döngeloğlu’nun etkileyici anlatımıyla Asr-ı Saadet yaşamına ve İslam’a ait tüm güzellikler Kanal 7’de ekrana geliyor. Ömer Döngeloğlu Perşembe akşamlarını manevi bir şölene çeviriyor. Döngeloğlu, İslam hakkında merak edilenleri her hafta konuklarıyla birlikte tüm ayrıntısıyla anlatıyor.                                   


 
 
   
 
 
 
-
-
-
-
-
-
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
Dizi 'Hayat Dediğin'
Dizi 'Zeynep'
HAYAT DEDİĞİN 'Beyaz Gelincikler'
HAYAT DEDİĞİN 'Kara Yılan'
HAYAT DEDİĞİN 'Rüya'
HAYAT DEDİĞİN 'Tek Küpe'
HAYAT DEDİĞİN 'Yavru Köpek'
HAYAT DEDİĞİN 'Yetimler'
HAYAT DEDİĞİN 'Yol Ayrımı'
Yaşam
Tartışma
Sağlık
Eğlence
Ekonomi
Belgesel
Spor
Foto Galeri
Video Galeri
 
 
Künye
Yayıncı Künye Bilgisi
Teknik Erişim
Reklam
Basın
Bize Ulaşın
İzleyici Temsilcisi
Duyurular